Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Pierwsza Komunia Święta

 
Bezpłatne ogłoszenia - Giełda artykułów komunijnych
 

 

 

 

 

Polecane strony:

Sylwester 2013
Prezenty i upominki

Przyjęcia komunijne

Przyjęcia komunijne

Kiedy zbliża się komunia dziecka, w całej rodzinie rozpoczynają się przygotowania. Planujemy przyjęcia komunijne i staramy się pamiętać o wszystkim. Pojęcie "przyjęcia komunijne" obejmuje bowiem wiele zagadnień. Poza odpowiednim strojem dla dziecka i domowników, przyjęcia komunijne wymagają wcześniejszego wysłania zaproszeń dla gości, zaplanowania całego dnia i uzgodnienia kolejności wydarzeń. Przyjęcie komunijne to odpowiednie menu, dekoracja stołu i niespodzianki dla uczestników uroczystości. Ale przyjęcie komunijne to również atrakcje dla głównego bohatera i jego rówieśników. Nic więc dziwnego, że w wielu domach przyjęcia komunijne zaczyna się przygotowywać wiele tygodni wcześniej.

 

Zaproszenia komunijne

Zaproszenia komunijne

Utarł się zwyczaj, że kiedy planujemy komunię dziecka, wysyłamy zaproszenia komunijne do wszystkich, których chcemy gościć w tym dniu. Zaproszenia komunijne można kupić w wielu sklepach. Posiadają one okazjonalne ilustracje i gotowy, wydrukowany ozdobną czcionką tekst. Można także zamówić zaproszenia komunijne w punktach małej poligrafii, wtedy sami komponujemy ich treść i dobieramy symbolikę. Zaproszenia komunijne najlepiej wręczać osobiście. Tak jest bardziej elegancko. Należy to zrobić na około miesiąca przed terminem uroczystości. Jeśli musimy wysłać zaproszenia komunijne pocztą, też zróbmy to z dużym wyprzedzeniem, aby ci, którzy z jakichś powodów nie będą mogli przyjechać, zdążyli nas o tym powiadomić.

Uroczystość komunijna

 
Uroczystości komunijne

Uroczystość komunijna trwa od samego rana do późnych godzin popołudniowych i wymaga starannego zaplanowania. Punkt wyjścia stanowi uroczystość komunijna w kościele, od czasu jej trwania zależy bowiem rozkład całego dnia. Na ogół goście zjawiają się w świątyni, tam bowiem ma miejsce ta właściwa, najważniejsza uroczystość komunijna. Później wracają z bohaterem dnia i jego rodzicami do domu, gdzie ma miejsce druga, biesiadna, uroczystość komunijna w gronie bliskich i przyjaciół. Na ogół w godzinach popołudniowych dzieci ponownie zbierają się w kościele. Uroczystość komunijna wypełnia czas między tymi pobytami, a że jest przecież przeznaczona głównie dla dziecka, warto więc zaplanować dla niego jakieś atrakcje, jak na przykład wspólną wizytę w wesołym miasteczku albo w ZOO.

Dekoracje komunijne

Dekoracje komunijne

W stworzeniu odpowiedniej oprawy dla Pierwszej Komunii pomagają dekoracje komunijne. To ważny element przygotowań. Dekoracje komunijne podkreślają nastrój wspólnej radości, są miłym elementem uroczystego spotkania. Należy zadbać zarówno o dekoracje komunijne mieszkania, jak stołu. Różne tradycje w różnych regionach kraju powodują, że dekoracje komunijne mają odmienny charakter. W niektórych domach tworzą je ikebany pełne wiosennych kwiatów, ustawione na meblach i stole, albo kolorowe, fantazyjnie złożone serwetki przy nakryciach, w innych symbole religijne. Niektórzy tworzą komunijne dekoracje z pamiątek I Komunii całej rodziny - począwszy od pradziadków, a skończywszy na starszym rodzeństwie. Niezależnie od pomysłu, dekoracje komunijne nie powinny przytłaczać mieszkania, potrzebny jest umiar i dobry smak.

 

Przyjęcie komunijne w domu czy w lokalu?

Przyjęcie komunijne możemy zorganizować w domu lub w lokalu. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Przyjęcie komunijne w domu jest na ogół tańsze, ale wymaga wiele pracy, w lokalu zaś kosztuje drożej, ale pozwala rodzicom poświęcić cały czas dziecku. Z całą pewnością, przygotowując przyjęcie komunijne w domu możemy stworzyć rodzinny, cieplejszy nastrój, czego prawdopodobnie nie osiągniemy w lokalu. Przyjęcie komunijne w lokalu jednak bywa jedynym rozwiązaniem, kiedy zbyt duża ilość gości uniemożliwia zorganizowanie go w domu. Decyzję musicie podjąć sami. Planując przyjęcie komunijne w lokalu czy restauracji pamiętajcie o tym, aby z dużym wyprzedzeniem zarezerwować salę i szczegółowo uzgodnić menu i czas trwania uroczystości. Jeśli chcecie zorganizować przyjęcie komunijne w domu, zapewnijcie sobie czyjąś pomoc i tak zaplanujcie czynności, aby były one dla dziecka składnikiem radosnego oczekiwania na święto, a nie mieszaniną chaosu i zdenerwowania.

Pierwsza komunia: Tort i prezenty komunijne


Przyjęcia komunijnePrzyjęcia komunijne
Zaproszenia komunijneZaproszenia komunijne
Uroczystość komunijnaUroczystość komunijna
Dekoracje komunijneDekoracje komunijne
Przyjęcie komunijne w domu czy w lokalu?Przyjęcie komunijne w domu czy w lokalu?

 

 

Pierwsza komunia | Stroje komunijne | Fryzury na komunie | Biżuteria komunijna | Przyjęcia komunijne | Menu komunijne | Prezenty na komunie | Pamiątki na komunie | Sylwester | Prezenty | Promocja | Nieruchomości

Giełda komunijna - bezpłatne ogłoszenia:
Sukienki komunijne | Wianki komunijne | Torebki komunijne | Biżuteria komunijna | Rękawiczki komunijne | Garnitury komunijne | Buty komunijne | Alby | Świece komunijne | Przyjęcia komunijne | Zdjęcia komunijne | Pozostałe

Copyright 2008 by komunie.com Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione

Polityka prywatności

Strona Główna Bezpłatne ogłoszenia - Giełda artykułów komunijnych Sprzedam Kupie Oddam Pożycze Regulamin Kontakt