Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Pierwsza Komunia Święta

 
Bezpłatne ogłoszenia - Giełda artykułów komunijnych
 

 

 

 

 

Polecane strony:

Sylwester 2013
Prezenty i upominki

Prezenty na komunie

Prezenty na komunie

Kiedy zbliża się maj, a z nim okres komunijny - powraca problem, jaki prezent dać chrześniakowi, kuzynowi, synowi lub córce. Prezenty na komunie urastają do rangi dużego problemu. Kiedyś sprawa była znormalizowana, a prezenty raczej standardowe. Chłopcy dostawali zegarek na rękę, albo aparat fotograficzny marki "Druh". Zwyczajowy podarek dla dziewczynki, to był złoty łańcuszek z medalikiem, pierścionek lub kolczyki. Dziś jest tak duży wybór, że bez problemu można wybrać prezent na komunie, który spełniałby jednocześnie dwa warunki: sprawiał obdarowanemu radość i miał wartość użytkową. Kupując go staramy się również wybrać taki, który bawiąc obdarowanego - będzie rozwijał jego zdolności i czegoś uczył, a jednocześnie będzie na tyle trwały, aby stanowić pamiątkę dnia Pierwszej Komunii.

 

Nowoczesne prezenty komunijne

Nowoczesne prezenty komunijne

Planując taki zakupy warto zadbać nie tylko o to, aby sprawiły one radość dziecku, ale jednocześnie, aby pozytywnie wpłynęły na jego ciekawość świata i rozwój. Prezenty na komunie podlegają swoistej modzie, która dość szybko się zmienia, ale na pewno warto zainteresować się na przykład odtwarzaczami mp3 i mp4. Doskonałe są prezenty edukacyjne, gry komputerowe, rozwijające zdolność koncentracji i uczące logicznego myślenia. Można wybrać także coś z aparatów cyfrowych. Trzeba jednak pamiętać, aby obsługa wybranego modelu była prosta i dostosowana do wieku dziecka. Coraz większym powodzeniem cieszą się niekonwencjonalne prezenty na komunie, na przykład wykupienie dla dziecka polisy ubezpieczeniowej lub kursów językowych. Prezenty te jednakże mogą nie być tak doceniane przez dzieci jak popualarne gadżety i nowinki techniczne. Coraz rzadziej jako prezenty na komunie wybierane są rowery, biżuteria i zegarki.

Album komunijny

 
Album komunijny jako prezent

Albumy komunijne to doskonałe, ponadczasowe i zawsze mile widziane prezenty na komunie. Album komunijny można kupić w sklepach z pamiątkami i dewocjonaliami, jest także dostępny w wielu sklepach internetowych. Taki specjalny komunijny album na ogół ma starannie opracowaną szatę graficzną i miejsce na wpisanie daty I Komunii Świętej oraz imienia i nazwiska dziecka. Album komunijny pozwala zgromadzić w jednym miejscu wszystkie zdjęcia, życzenia i inne drobiazgi związane z tym świętem. Przechowywany przez wiele lat stanowi piękną pamiątkę, a jeśli zdjęcia będą podpisane - pozwoli przypomnieć sobie w każdej chwili gości i wszystkie szczegóły uroczystości. Jako prezent taki album komunijny można również wykonać samodzielnie i wpisać nie tylko datę i dane dziecka, ale również ciepłą, osobistą dedykację dla bohatera dnia.

Biblia jako najważniejszy prezent na Pierwszą Komunię

Biblia jako prezent komunijny

Biblia spełnia wszystkie wymagania dobrego upominku. Jest doskonałą pamiątką, uczy i rozwija psychikę dziecka. Pewnie dlatego Biblia cieszy się dużym powodzeniem przy tej okazji. Oczywiście, wybieramy specjalne wydanie dla dzieci, napisane dostępnym dla nich językiem i pięknie ilustrowane. Taka Biblia, podarowana przyciąga uwagę i cieszy wzrok. Kieruje też myśli młodego człowieka w kierunku duchowego sensu uroczystości komunijnej, pozwala znaleźć historyczne odniesienia i lepiej poznać własną wiarę. Z tego też powodu Biblia polecana jest przez księży i zakonnice jako prezent na komunie. Duchowni przestrzegają zarazem przed kupowaniem drogich rzeczy, odwracających uwagę dziecka od właściwej uroczystości. Jeśli wpiszemy na pierwszej stronie dedykację i życzenia - Biblia, podarowana na komunie, będzie piękną pamiątką tego dnia.

 

Życzenia komunijne

Życzenia komunijne

Ważny element w dniu I Komunii Świętej stanowią życzenia komunijne. Są najmilszym dodatkiem do całości wydarzenia. Życzenia komunijne składamy osobiście dziecku już po wyjściu z kościoła, a ich treść nawiązuje do uroczystości i wyraża nasze ciepłe uczucia. Również do ofiarowanych prezentów dołączamy życzenia komunijne. Starannie wypisane na osobnej, ozdobnej karcie, zawierają na ogół jakąś sentencję, albo wierszyk okolicznościowy i nasze własne, z serca płynące słowa. Jest wiele stron i portali internetowych, oferujących gotowe życzenia komunijne dla tych, którzy nie mają czasu, albo pomysłu. Gotowe życzenia komunijne, na okolicznościowych kartach, można kupić wraz z prezentem w sklepie. Wtedy wystarczy tylko dopisać kilka słów od siebie. Jeśli nie możemy osobiście brać udziału w uroczystości, przesyłamy życzenia komunijne pocztą lub za pośrednictwem internetu. Starannie dobieramy treść wiedząc, że życzenia komunijne będą stanowić dla dziecka najmilszą pamiątkę.


Prezenty na komuniePrezenty na komunie
Nowoczesne prezenty komunijneNowoczesne prezenty komunijne
Album jako prezent komunijnyAlbum jako prezent komunijny
Biblia jako prezent komunijnyBiblia jako prezent komunijny
Życzenia komunijneŻyczenia komunijne

 

 

Pierwsza komunia | Stroje komunijne | Fryzury na komunie | Biżuteria komunijna | Przyjęcia komunijne | Menu komunijne | Prezenty na komunie | Pamiątki na komunie | Sylwester | Prezenty | Promocja | Nieruchomości

Giełda komunijna - bezpłatne ogłoszenia:
Sukienki komunijne | Wianki komunijne | Torebki komunijne | Biżuteria komunijna | Rękawiczki komunijne | Garnitury komunijne | Buty komunijne | Alby | Świece komunijne | Przyjęcia komunijne | Zdjęcia komunijne | Pozostałe

Copyright 2008 by komunie.com Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione

Polityka prywatności

Strona Główna Bezpłatne ogłoszenia - Giełda artykułów komunijnych Sprzedam Kupie Oddam Pożycze Regulamin Kontakt