Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Pierwsza Komunia Święta

 
Bezpłatne ogłoszenia - Giełda artykułów komunijnych
 

 

 

 

 

Polecane strony:

Sylwester 2013
Prezenty i upominki

Fryzury na komunie

Fryzura komunijna

Wszystkie mamy dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej mają problem, jakie fryzury komunijne wybrać. Z chłopcami nie ma kłopotów, wystarczy ładnie ostrzyc włosy. W przypadku dziewcząt to jest poważna sprawa. W tak uroczystym dniu każda dziewczynka chce wyglądać jak najlepiej, a fryzury na komunię kierują się swoistą modą. Oto kilka podstawowych zasad. Fryzury komunijne powinny być dostosowane do urody dziecka i kształtu twarzy. Jeśli buźka jest okrągła, źle będą wyglądać wszystkie fryzury na komunię, które ją optycznie poszerzą. Unikajmy więc w tym wypadku na przykład nastroszonych loczków, spływających po obu stronach twarzy.

 
Fryzura komunijna

Fryzury komunijne muszą korespondować z rodzajem sukni. Przy skromnej albie kaskada francuskich loków, spływających spod strojnego czółka wyglądać będzie pretensjonalnie, a taka fryzura na komunię wywoła jedynie pobłażliwe uśmieszki. Jeśli dziecko ma długie, gęste włosy, radzimy wybierać klasyczne fryzury komunijne. Francuski warkocz, korona z warkoczy lub włosy zebrane z czoła i swobodnie spływające z tyłu, to są najefektowniejsze fryzury na komunię w takich przypadkach. Jeśli już kupiliśmy wianek, należy dobrać fryzurę do jego kształtu i charakteru. Do strojnego, bogatego w ozdoby wianka pasują proste fryzury, w przypadku małego stroiku, można pomyśleć nad bardziej efektownymi rozwiązaniami. Pamiętajmy, żeby fryzury na komunię były trwałe, żeby przetrwały cały dzień. I jeszcze uwaga - komunia ma być przeżyciem duchowym i źle będzie, jeśli fryzury komunijne staną się najważniejszym punktem tego dnia.

Fryzury i wianki komunijneFryzury i wianki komunijneFryzury i wianki komunijne

Wianki komunijne

 
Wianki komunijne

Wianki komunijne symbolizują czystość duchową, a ich tradycja jest bardzo stara. Poza tym wianki komunijne stanowią piękne dopełnienie stroju dziewczynki, dlatego ich dobór jest bardzo ważny. A oto kilka rad. Wybierając wianki komunijne musimy wziąć pod uwagę trzy elementy. Pierwszym z nich jest moda, której wianki komunijne podlegają na równi z sukniami i obuwiem komunijnym. Warto wcześniej poznać jej najnowsze trendy. Drugim, ważnym elementem, który bierzemy pod uwagę wybierając wianki komunijne jest typ urody dziecka i rodzaj włosów. Drobna buźka dziewczynki zginie pod ciężkim, strojnym wiankiem, takie wianki komunijne dobrze się natomiast prezentują przy okrągłej twarzy. I trzeci element - wianki komunijne dobieramy także w zależności od rodzaju sukni komunijnej.

Wianki komunijne

Jeśli będzie to alba, wianek powinien być skromny i delikatny, podkreślający prostotę stroju. W przypadku sukni wzorowanej na XIX wiecznych krynolinach, możemy sobie pozwolić na komunijne wianki strojne, zdobione wstążkami i koralikami. Coraz modniejsze ostatnio stają się alternatywne wianki komunijne. W specjalistycznych sklepach znajdziecie duży wybór koczków, szpiców i ozdobnych przepasek, które - zastępując tradycyjne wianki komunijne - pełnią swoją rolę z doskonałym efektem. Podobnie jak drobne, białe lub biało - różowe kwiatki, które można wpiąć na przykład w dobierany warkocz lub swobodnie rozpuszczone włosy. Dużą popularnością cieszą się też wianki komunijne, wykonane ze świeżych kwiatów. Delikatne i subtelne, doskonale podkreślają czyste, dziecięce rysy twarzy.

Wianki i dodatki do włosówWianki i dodatki do włosówWianki i dodatki do włosów
 

Dodatki do włosów

Fryzury komunijne - dodatki do włosów

Dodatki do włosów stanowią bardzo ważny element komunijnej fryzury dziewczynki. Pozwalają upiąć i utrzymać włosy, stanowią dopełnienie wianka lub stroika. Dodatki do włosów mogą także zastępować tradycyjny wianek, co jest ostatnio dość popularne. W tym wypadku proponujemy dodatki do włosów z kwiatów świeżych i sztucznych. Oryginalne, pełne wdzięku dodatki do włosów ze świeżych kwiatów kupowane w kwiaciarni, są specjalnie preparowane i nie więdną w ciągu całego dnia. Na ogół od razu mają przytwierdzone spinki lub wsuwki, ułatwiające wpięcie we włosy. W dalszym ciągu modne i popularne są dodatki do włosów w postaci malutkich spinek ze sztucznych różyczek lub kwiatów jabłoni. Do atłasowej, eleganckiej sukni można wybrać odpowiednie dodatki do włosów, również wykonane z atłasu i ręcznie wyplatane. Ten rodzaj ozdób pasuje także do skromniejszego stroju, na przykład do alby. Inne dodatki do włosów, popularne na komunię, to ozdobne grzebienie, służące do podtrzymywania fryzury z jednej lub obu stron, a także różnorodne, ozdobne wstążki i tasiemki. Takie ozdobne dodatki do włosów można wpleść w warkocz, podkreślając jego urodę, albo przewiązać nimi francuskie loki, mogą też stanowić dopełnienie krótkich fryzur. Jak widać dodatki do włosów pełnią ważną rolę w układaniu fryzur komunijnych. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru. Zbyt duża ilość i różnorodność elementów ozdobnych może zniszczyć cały efekt!

Fryzury komunijne i dodatki do włosówFryzury komunijne i dodatki do włosów

Fryzury komunijneFryzury komunijne
Wianki komunijneWianki komunijne
Dodatki do włosów na komunieDodatki do włosów na komunie

 

 

Pierwsza komunia | Stroje komunijne | Fryzury na komunie | Biżuteria komunijna | Przyjęcia komunijne | Menu komunijne | Prezenty na komunie | Pamiątki na komunie | Sylwester | Prezenty | Promocja | Nieruchomości

Giełda komunijna - bezpłatne ogłoszenia:
Sukienki komunijne | Wianki komunijne | Torebki komunijne | Biżuteria komunijna | Rękawiczki komunijne | Garnitury komunijne | Buty komunijne | Alby | Świece komunijne | Przyjęcia komunijne | Zdjęcia komunijne | Pozostałe

Copyright 2008 by komunie.com Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione

Polityka prywatności

Strona Główna Bezpłatne ogłoszenia - Giełda artykułów komunijnych Sprzedam Kupie Oddam Pożycze Regulamin Kontakt