Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Pierwsza Komunia Święta

 
Bezpłatne ogłoszenia - Giełda artykułów komunijnych
 

 

 

 

 

Polecane strony:

Sylwester 2013
Prezenty i upominki

Biżuteria komunijna

Biżuteria komunijna

Pojęcie biżuteria komunijna obejmuje zestaw wszystkich dodatków, w jakie wyposażamy dziecko idące do pierwszej komunii. Trudno wyobrazić sobie tę uroczystość bez obowiązkowych drobiazgów i dotyczy to zarówno chłopców, jak dziewczynki. Tak więc biżuteria komunijna obejmuje zarówno różaniec, jak medalik i lub krzyżyk oraz łańcuszek do tego medalika, które zostaną poświęcone w trakcie uroczystości w kościele. To, z jakich materiałów będzie wykonana taka biżuteria komunijna zależy od stopnia naszej zamożności. Od posrebrzanego metalu, poprzez srebro, aż do złota - w wielu sklepach dostępna jest biżuteria komunijna zróżnicowana cenowo i dostosowana do możliwości finansowych kupujących.

 
Biżuteria komunijna

Najlepiej szukać jej w sklepach z dewocjonaliami, gdzie wybór jest największy. Ale biżuteria komunijna to przecież również prezenty, które dzieci dostają na komunię od swoich bliskich. I tu już jest znacznie większy wybór. Prezentowa biżuteria komunijna obejmuje różnorodne kolczyki, pierścionki, bransoletki, albo przywieszki i od wielu lat cieszy się sporym powodzeniem wśród kupujących. Najczęściej wybieramy złoto lub srebro, taka bowiem biżuteria komunijna jest trwała i najbardziej efektowna, a przecież chcemy, by sprawiła radość idącej do komunii osobie.

Łańcuszek komunijny i medaliki komunijne

 
Łańcuszek komunijny

Łańcuszek komunijny, na którym zawieszamy medaliki komunijne stanowi obowiązkową część biżuterii dziecka, idącego do komunii. Poświęcony w trakcie liturgii łańcuszek komunijny, przeznaczony jest w założeniu do codziennego noszenia. Dlatego ten dziecięcy łańcuszek, tak jak i medaliki komunijne nie powinny być zbyt wartościowe, aby nie stanowiły zachęty dla złodziei. Najlepiej i najbezpieczniej wybrać posrebrzany albo srebrny łańcuszek komunijny. Medaliki komunijne bywają rozmaite. Najczęściej przedstawiają wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem, albo Matki Boskiej Niepokalanej.

Łańcuszek komunijny

Są także medaliki komunijne z wizerunkiem Chrystusa oraz tak zwane "papieskie". Takie medaliki komunijne na awersie mają wizerunek Matki boskiej, na rewersie zaś Jana Pawła II. Pamiętajmy, że zarówno łańcuszek komunijny, jak i medaliki przeznaczone są dla dziecka, a więc nie można wybrać ciężkich, topornych wzorów, bo źle będą wyglądać na delikatnej, dziecięcej szyi.

Najlepszy jest delikatny łańcuszek komunijny - dla chłopca o prostym wzorze ogniwek, dla dziewczynki trochę bardziej ozdobny. A złoty, na ogół dłuższy, otrzymany w prezencie łańcuszek komunijny i medaliki komunijne przedstawiające większą wartość, schowajmy w bezpieczne miejsce, by doczekały aż obdarowany dorośnie.

Łańcuszek i medalik komunijnyŁańcuszek i medalik komunijny
 

Różaniec komunijny i pudełko na różaniec

Różaniec komunijny

Różaniec komunijny to znacznie więcej niż narzędzie modlitwy. Różaniec komunijny to najmilsza pamiątka Pierwszej Komunii Świętej i symbol naszej wiary. Pamiętajmy o tym, kupując różaniec komunijny i dobierzmy także odpowiednie pudełko na różaniec, w którym łatwiej go będzie przechowywać i które stanowić będzie piękną oprawę. Typowy, najbardziej popularny różaniec komunijny wykonany jest ze szklanych paciorków w kolorze białym, różowym lub niebieskim. Dobrane jest do niego okolicznościowe pudełko na różaniec w kształcie książeczki do nabożeństwa lub serduszka.

Różaniec komunijny

Zarówno taki różaniec komunijny, jak i pudełko na różaniec są tanie (razem ok. 10 złotych), a doskonale spełniają swoje zadanie. W nieco wyższej cenie (ok. 15 złotych) można kupić klasyczny różaniec komunijny z symbolem kielicha z hostią i krzyżykiem papieskim, do którego dołączone jest odpowiednio dobrane pudełko. Paciorki takiego różańca mają kształt serduszek, albo wykonane są z koralików imitujących perły, połączonych posrebrzanym drucikiem. Jeśli chcemy różaniec komunijny i pudełko na różaniec dać w prezencie dziecku idącemu do komunii, wybierzmy raczej wersję droższą. Srebrny różaniec komunijny i wykładane safianem, eleganckie pudełko na różaniec to koszt kilkudziesięciu do stu złotych, ale z pewnością będzie to piękna pamiątka dla dziecka. Można wybrać wersję prostą dla chłopca, albo bardziej ozdobną dla dziewczynki - wtedy różaniec komunijny będzie miał paciorki w kształcie róży, a pudełko na różaniec ozdobione będzie kwiatem.


Biżuteria komunijnaBiżuteria komunijna
Łańcuszek komunijny i medaliki komunijneŁańcuszek komunijny i medaliki komunijne
Różaniec komunijny i pudełko na różaniecRóżaniec komunijny i pudełko na różaniec

 

 

Pierwsza komunia | Stroje komunijne | Fryzury na komunie | Biżuteria komunijna | Przyjęcia komunijne | Menu komunijne | Prezenty na komunie | Pamiątki na komunie | Sylwester | Prezenty | Promocja | Nieruchomości

Giełda komunijna - bezpłatne ogłoszenia:
Sukienki komunijne | Wianki komunijne | Torebki komunijne | Biżuteria komunijna | Rękawiczki komunijne | Garnitury komunijne | Buty komunijne | Alby | Świece komunijne | Przyjęcia komunijne | Zdjęcia komunijne | Pozostałe

Copyright 2008 by komunie.com Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione

Polityka prywatności

Strona Główna Bezpłatne ogłoszenia - Giełda artykułów komunijnych Sprzedam Kupie Oddam Pożycze Regulamin Kontakt